Mobilna kasa fiskalna online — dla małych i średnich przedsiębiorstw

Mobilna kasa fiskalna online to doskonałe rozwiązanie dla małego i średniego biznesu. Gdzie sprawdzi się najlepiej? Wszędzie tam, gdzie nie ma potrzeby instalowania dużych kas stacjonarnych. Mobilna kasa fiskalna przyda się na parkingach strzeżonych i podczas sprzedaży biletów oraz wejściówek. Będzie doskonałym pomysłem dla firm usługowych oraz w transporcie TAXI. Jest nieodzowna we wszystkich targowych punktach handlowych. To nowoczesne rozwiązanie dla małego i średniego biznesu. Najważniejsza przy tym pozostaje wygoda użytkownika oraz niewielki rozmiar mobilnej kasy online.

Mobilna kasa fiskalna online — z terminalem czy bez?

Mobilna kasa fiskalna online z terminalem płatniczym to jedne z ważniejszych urządzeń, jakie znajdują się w placówkach handlowych i usługowych. O ile posiadanie kasy jest wymogiem narzuconym przez ustawę i przepisy skarbowe, o tyle terminale płatniczy jest dobrowolny. Wobec coraz częstszego zwyczaju dokonywania płatności kartą staje się on narzędziem niezbędnym. Zarówno w placówkach handlowych, jak i punktach usługowych. Zwłaszcza w tych ostatnich mobilna kasa fiskalna z terminalem płatniczym staje się coraz powszechniejsza w użyciu. Zaletą takiego rozwiązania jest brak kosztów dzierżawy urządzenia. Nie są także pobierane prowizje za operacje finansowe. Jest to czysta oszczędność dla przedsiębiorców. Ta zaleta także przemawia za jednorazową inwestycję w rozbudowane urządzenie. Ceny za mobilne kasy fiskalne online z terminalem są nieco wyższe. Jednak przy wielu płatnościach dokonywanych kartą płatniczą ich koszt dość szybko się zwraca.

Mobilna kasa fiskalna online — cena urządzeń

Mobilna kasa fiskalna online to nie zawsze wysoka cena. W ofercie producentów dostępne są najróżniejsze modele tych urządzeń. Ich koszt zależy nie tylko od ilości programowalnych rekordów w bazie towarowej. To także pojemność akumulatora oraz sposób łączenia się z Internetem. Najtańsza mobilna kasa fiskalna NOVITUS, czy ACLAS stanowi wydatek, który nawet dla małych firm nie będzie dużym obciążeniem. Dodatkowo w pakiecie jest obsługa kasy fiskalnej w formie szkolenia prowadzonego przez dystrybutora. Urządzenia te są w pełni gotowe do użycia. Jedynym wymogiem jest zgłoszenie ich do Repozytorium Kas. Czynność ta wykonywana jest bezpłatnie przez serwisanta w momencie instalacji kasy.

Mobilna kasa z programem magazynowym

Przy okazji zakupu mobilnej kasy warto od razu zapoznać się z możliwościami jej współpracy z programami magazynowymi i sprzedażowymi. Aplikacje te ogromnie ułatwiają pracę. Są przy tym intuicyjne w obsłudze. Ponadto sprzedawca oferuje najczęściej darmowe szkolenie z obsługi programów magazynowych. Dodatkowe oprogramowanie do mobilnej kasy pozwala zapanować nad stanami magazynowymi. Ułatwia też wprowadzanie danych i kodów towarowych. Jest niezwykle przydatny przy większym asortymencie sprzedawanych towarów.